- W koszyku nie ma jeszcze produktów
- Wysyłka
- Razem z dostawą: 0,00 zł
- Alkohole
- Pozostałe produkty
- Producenci
- Aberfeldy
- Absolut
- Baileys
- Ballantines
- Beluga
- Belvedere
- Bombay Sapphire
- Bushmills
- Carbon Champagne
- Chivas Regal
- Chopin Vodka
- Ciroc
- Dalmore
- Dewar's
- Dom Perignon
- Finlandia
- Glenfiddich
- Glenlivet
- Glenmorangie
- Grey Goose
- Isle Of Jura
- Jack Daniel's
- Jagermeister
- Jameson
- Jim Beam
- Johnnie Walker
- Krug
- Martini
- Metaxa
- Miodula
- Moet & Chandon
- Nemiroff Vodka
- Piper-Heidsieck
- Polmos Siedlce
- Polmos Żyrardów
- Pravda
- Śliwowica
- Veuve Clicquot
- William Grant & Sons
- Wódki regionalne Kurnwica
ABSINTHE LE DIABLE VERT ABSYNT. Absynt wydaje się tak zdecydowanym, wyrazistym alkoholem, że albo się go uwielbia, albo omija z daleka. Tak było być może jeszcze do niedawna. Aktualnie grupa osób chętnie posiadających absynt w domowym barku zdecydowanie się rozszerza. Czy zapanowała moda na absynt? Nie, to po prostu coraz powszechniejsze zastosowanie go w apetycznych połączeniach w najróżniejszych koktajlach. Hiszpański absynt le Diable Vert nadaje się do tego idealnie.
ABSINTHE LE DIABLE VERT ABSYNT - Wyjątkowa moc, niezwykły smak
Choć trzeba przyznać, że jest w absyncie coś fascynującego. Moc, jego intensywnie zielony kolor i smak, który tak naprawdę zmienia wszystko. Kwiaty i liście piołunu same w sobie stanowią oryginalny składnik trunków. Do tego inne wyraziste składniki: anyż, koper włoski i inne – cała galeria dodatków. Łączenie, macerowanie, filtrowanie i butelkowanie.
ABSINTHE LE DIABLE VERT ABSYNT - Absynt, piołunówka, pełnia smaku
Absynt nie należy do alkoholi, które byłyby ściśle dookreślone literą prawa. Ani skład, ani metody produkcji nie przesądzają o pełnej zgodności z prawidłami sztuki. Choć wiążą się z tym alkoholem różne ciekawostki z wielu krajów świata. W Szwajcarii był zakazany do 2005 roku. We Francji trunek o tej konkretnej nazwie nie może być sprzedawany, jest więc produkowany i wysyłany na eksport – a furtka stosowana nad Loarą polega po prostu na nazywaniu absyntu piołunówką. Z uwagi na zawartość piołunu i tujonu, nie we wszystkich miejscach na świecie absynt jest dostępny w sprzedaży. Całkowicie zakazany jest na przykład w Nowej Zelandii.
Jak pić absynt
Jak zatem smakuje ten kontrowersyjny napój? Jest gorzki, intensywny, niezwykle ziołowy i wyrazisty. Osiąga – w zależności od konkretnego składu, całą gamę przepięknych odcieni zieleni.
Przez wieki picie absyntu nabrało formy rytuału, który ma nawet swoją nazwę: rytuał ognia. Na specjalnej łyżeczce umieszcza się kostkę cukru, nasącza ją absyntem i podpala, roztapiający się cukier spływa do porcji absyntu przygotowanej uprzednio w kieliszku. Gdy spłynie cały, trunek jest gotowy do picia. Można również, aby zmniejszyć nieco gorycz, pić go w połączeniu z zimną wodą.
Jednak współcześnie absolutnie najpopularniejsze jest włączanie go do receptur koktajli.
Informacje o produkcie
- Producent
- CAMPENY DISTILLERIES S.A.
- Zawartość alkoholu
- 70%
- Pojemność
- 0,7L
- Kraj
- Hiszpania
- Typ produktu
- ABSYNT